Chára/kter

Autor: Marta Páleníková | 21.5.2012 o 0:35 | (upravené 21.5.2012 o 8:52) Karma článku: 21,41 | Prečítané:  9508x

Vo chvíli, kedy mohol celému svetu na obrazovkách ukázať, kto je, si obliekol dres Pavla Demitru. Ukázal svetu hokejového anjela, ktorý nás stráži všade, kam sa pohneme. Ukázal svetu, že cez všetku slávu a peniaze, má srdce väčšie ako je on sám. Ukázal svetu, že nejde len o víťazstvo. Ukázal nám, aké je to krásne byť človekom!

Kapitán kapitánovi - medaila do neba!Kapitán kapitánovi - medaila do neba!Ondrej Bobek

Ukázal charakter, ukázal veľké srdce a ukázal, prečo bol novým kapitánom práve on. Veľký hráč a veľký človek. Hoci v tíme patril medzi starších a skúsenejších, bolo vidno ako neváha pomáhať a učiť mladších. Neodmieta rozhovory a jeho športovú kariéru nesprevádzajú žiadne škandály. Je jedeným z najlepších obrancov v NHL a ja osobne ho celkom určite považujem za jedného z najlepších obrancov sveta - pritom sa správa ako obyčajný človek. Právo na to, správať sa ako hviezda rozhodne má. Pretože hviezdou skutočne je. Avšak aj napriek sláve a peniazom ostal obyčajným človekom.

Na ihrisku si splní vždy všetky povinnosti a keď vypáli svoju povestnú delovku, ľutujem hráčov, ktorý sa do strely obetavo hodia. Osobne by som tento typ sebadeštrukcie nevolila. Ako kapitán ukázal charakter. Dokázal namotivovať spoluhráčov a stmeliť kolektív, poskladaný z veteránov a mladých talentov.

Bol pre tím obrovským prínosom a doviedol ho až k strieborným medailám. Tie venoval Palovi Demitrovi. Obliecť si dres svojho zosnulého spoluhráča a veľkého priateľa muselo byť pre neho ťažké, avšak jeho pamiatku si cenil natoľko, že toto veľké gesto urobil. Práve kvôli tomu si ho vážim ešte viac, ako doteraz. Zdeno Chára je CHÁRAkter!

A aj vďaka nemu dnes pociťujem obrovskú národnú hrdosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Hviezda BJD Nik West: Musela som mať chlapčenské meno, ak som chcela hrať

Basgitaristka speváka Princea hovorí, že bude učiteľkou v jeho dome.

SVET

Otestujte sa z atentátov, ktoré poznačili históriu

Pamätáte sa na atentátnikov, ktorí šokovali celý svet alebo na ich obete, ktoré útok neprežili?

KOMENTÁRE

Čo pre nás znamená brexit

Slováci a slovenské enklávy sú od Chicaga cez Buenos Aires, Dublin, Vojvodinu až po časti Rumunska


Už ste čítali?